Lakásbiztosítás üvegkárra - lakásbiztosítás kalkulátor 2025

Hasonlítsd össze online a lakásbiztosítás ajánlatokat és kösd meg a legkedvezőbbet!

Alfa biztosító logó
Allianz biztosító logó
Granit biztosító logó
K&H biztosító logó
Signal biztosító logó
Union biztosító logó
Uniqa biztosító logó
ai-Szilvi
Jelenleg az alábbi témákban kérdezhetsz: Lakásbiztosítás márciusi kampány, MFO, díjfizetés, biztosítás felmondása, önrész
Márciusi kampányról
Ki válthat márcisuban lakásbiztosítást?
Mi az MFO lakásbiztosítás?
Mi az önrész?

A lakásbiztosítások rengeteg hasznos kiegészítő biztosítással köthetőek, így fog teljeskörű védelmet nyújtani kár esetén. Valószínűleg nincs olyan ember, akinek az otthonában egyszer sem tört be valamilyen üveg. Akár a nagymama tálalójának üvege, akár a vitrin vagy az ablaküveg törik be, pótlása nagyon sokba kerülhet, főleg ha valamilyen különleges vagy speciális üvegről van szó. Összegyűjtöttük, hogy a biztosítók milyen üvegkárokra térítenek és mikor érdemes kiegészítő biztosítást kereseni üveg védelemre.

Biztosítás üvegkárra - ha sok különleges üvegfelületünk van

Sokan nem tudják, de az üveg főzőlapra vagy konyhai hátfalra, sőt még a napelemekre is köthető üvegkár biztosítás. Van, hogy az alap lakásbiztosítás tartalmazza az üvegkár fedezetet, de előfordul, hogy külön kiegészítő biztosítást kell kötni az üvegfelületekkel kapcsolatos káresetekre. Nyilván minél különlegesebb vagy drágább a biztosítandó üvegfelület, annál speciálisabb kiegészítő biztosítást szükséges kötni, és persze a biztosítási díj is annál magasabb lesz. Vizsgáljuk meg, hogy milyen üvegkár esetekre fizet a biztosító, mire nem, és mi a kárbejelentés menete.

A CoverMe lakásbiztosítás kalkulátora segítségével pillanatok alatt összehasonlíthatod a különböző biztosítók ajánlatát, és hogy mekkora fedezetet nyújtanak üvegkár esetén, milyen esetekben fizetnek pontosan, milyen havi- vagy éves díjjal lehet kalkulálni.

Milyen üveg felületekre vonatkozik az üvegkár biztosítás?

A biztosító kockázatviselése kiterjed az épületbe szerkezetileg beépített üveges ajtók és ablakok, loggiák, erkélyek, 4 mm-nél vastagabb, de 10 mm-nél vékonyabb üvegeire, hőszigetelt üvegre, katedrál üvegre, ha azok bármilyen okból betörnek vagy megrepednek. Az üvegtetők, üvegházak, kirakatok, kirakatszekrények esetében nem egységes a biztosítók álláspontja. Minden esetben alaposan át kell nézni a szerződést. Különleges üveg esetén érdemes lehet egyeztetni a biztosítóval, hogy arra nyújt-e fedezetet a kiszemelt biztosítás. Előfordulhat, hogy egyedi megállapodásra van szükség a nagyon különleges és drága üvegfelületre.

Különleges üvegek biztosítása

A biztosítások üvegkár alap fedezete az ingatlan biztosítás része szokott lenni, mely az ingatlan szerkezetileg beépített üvegeit fedezi. A nem beépített üvegeket a biztosítók gyakran különleges üvegeknek hívja, melyekre felár ellenében, különleges üvegkár kiegészítő biztosítást nyújtanak. Ilyen különleges üvegnek számít: az üvegasztalok, speciális bútorüvegek, üvegmosdók, szauna ajtók, terráriumok, akváriumok, üvegtetők, üvegfalak, üvegtéglák, tűzhely tetők, főzőlapok, kirakatok, kirakatszekrények. Előfordulhat, hogy ezek a különleges üvegek is az alapbiztosítás részei. Vizsgáljunk meg néhány biztosító üvegkárral kapcsolatos fedezeteit!

A K&H lakásbiztosítás esetében általános üvegekre terjed ki a biztosítás, tehát a biztosított épületek és építmények szerkezetileg beépített üvegezésében, valamint a loggia üvegezésében, nyílászáróinak üvegezésében, vagy az ezeken lévő betőrésvédő fóliában keletkezett károkra vonatkozik a biztosító kockázatviselése. Ugyanakkor a Különleges üvegek üvegtörés kiegészítő biztosítás megkötésével, a biztosító vállalja a kerámia főzőlap, háztartási és konyhai gépek üvegezése, kandalló üvegezése, bútorok üvegezése, üvegtető, üvegezett előtető, télikert, üvegtégla, üveg tetőcserép, tükörcsempék, normál tükör, akvárium és terrárium üvegezése, úszómedence vagy medence üvegezése, zuhanykabin üvegezése, kádparaván, konyhai üveg hátfal és üvegmosdó töréskárait is.

A Gránit biztosító Megóv-Lak lakásbiztosítási termék üvegkár alap fedezete is a szerkezetileg beépített üveg törés és repedés kárait biztosítja, viszont nála az alap listában olyan elemek is vannak, amelyek a K&H-nál a kiegészítőben voltak. Tehát a Gránitnál szerkezetileg beépített üvegnek számítanak a nyílászárók, a korlátok, üvegtetők, üvegtéglák és üvegfalak, télikertek, taposóüvegek, üvegmosdók, szauna -, zuhanykabinok -, kádparavánok üvegezése. Különleges üveg törése kiegészítő biztosítása pedig kiterjed a biztosított épület törésvédő, fényvédő és biztonsági fóliáiban keletkezett törés- vagy repedéskáraira, valamint a polikarbonátból készült zuhanykabinok sérüléseire is!

Az Allianz Összhang lakásbiztosítási terméke üvegkár alap fedezeti köre hasonló a Gránitéhoz, viszont kiegészül a kandalló és cserépkályha ajtó üvegezésével is! A biztosító alap fedezete megtéríti továbbá biztosítási eseményenként 150 000 Ft értékig a biztosított háztartási ingóságok körébe tartozó üvegasztalok, bútorüvegek, tükrök, akváriumok és terráriumok, tűzhelyek üvegkerámia főzőlapjainak, bármely tűzhely üvegtetejének, üveg főzőlapjának, sütő előlapjának törés és repedés kárait. Különleges üveg kiegészítő biztosítása pedig annyival bővíti az alap üvegkár fedezetet, hogy a háztartái ingóság körébe tartozó üvegkárok biztosítási összegét a biztosító 150 000 Ft-ról 250 000 Ft-ra emeli.

A Signal Otthon lakásbiztosításítás alap fedezetei között nem szerepel üvegkár! Viszont, az egyik legolcsóbb alapbiztosítás révén, a fogyasztó 33 kiegészítő biztosítás közül válogathat, hogy maximálisan a saját otthonára formálhassa a lakásbiztosítását. A 33 kiegészítő között 2 darab fedezet is szól az üvegkárokról:

  • Alap üvegtörés kiegészítő: mely szolgáltatást nyújt az épületek nyílászáróinak, erkélyek, loggiák korlátainak szerkezetileg beépített üvegezésének törése esetén, ha azok sík-, katedrál-, drótüveg felhasználásával készült, azaz nem biztonsági üvegezések, amelyek rétegenként 10 mm-nél nem vastagabbak és/vagy táblánként 3 m2-nél nem nagyobbak. Így a nyílószárnyanként egyrétegű, nem hőszigetelő üvegezésekre vagy a nyílószárnyanként legfeljebb kétrétegű, hőszigetelő üvegezésekre terjed ki a fedezet. Az alap üvegtörés átalánybiztosítás éves kártérítési határa 100.000 Ft, vagy a biztosításra feladott épület vagyontárgycsoport biztosítási összegének 2%-a.

  • Bővített üveg átalánybiztosítás kiegészítő: az alap üvegtörés mellé köthető és azt terjeszti ki olyan speciális üvegek, üvegezések töréskárára, mint:

    • a) az alap fedezetben biztosított üvegvastagságot, valamint üvegfelületi méretet meghaladó üvegezések;

    • b) épületszerkezeti üvegezések, üveg építőelemek (üvegfalak, üvegtetők, copolit üvegezések, tükörfalak, portálüvegezések, üveg mellvédek, üvegverandák, üvegtéglák, üvegtetőcserepek);

    • c) "nem valódi üvegek" (műanyagból, polikarbonátból, vagy üvegkerámiából készített fényáteresztő felületek, fedések);

    • d) biztonsági üvegezések (lövésálló vagy szilánkmentesítő fóliával ellátott üvegek);

    • e) ón-, ólom és rézfoglalatban lévő díszüvegezések, üvegfestmények;

    • f) falburkolatok, előtetők, felülvilágítók üvegezése;

    • g) bútorok és képek üvegezése, üveg asztallapok, polcok;

    • h) tükrök (beleértve a tükörcsempe, bútortükrök, fali tükröket);

    • i) akváriumok és terráriumok üvegfelületei;

    • j) zuhanykabinok üvegezése;

    • k) üvegkerámia főzőlapok;

    • l) hőálló üvegezések, kályha, kandalló ajtóüvegek, máriaüvegek.

A fedezet további szolgáltatást nyújt az üvegtáblák szállítási, szerelési költségeire, kivéve állványzatok és darukra vonatkozóan. Továbbá a biztosított üvegfelületek helyreállítása vagy beszerelése miatt más vagyontárgy indokolt mozgatása, megváltoztatása vagy védelme érdekében felmerült további költségeire, mely legfeljebb az adott üvegtörés káreseményre kifizetett kárösszeg 30%-áig.

Milyen esetekben nem fizet a biztosító üvegkár esetén?

A biztosítás megkötésekor már berepedezett, törött üvegben keletkezett károkat nem fizeti a biztosító.

Általában nem téríti meg a biztosító a speciális bútorüvegek, antik tükrök jellegéből adódó értéktöbbletet, valamint az üveget magába foglaló keretek vagy bútorok kárait. Az UV védő fóliára általában térít a biztosító, de a díszítésként funkcionáló fóliákra nem.

Továbbá a fenti biztosítók példáiból jól látható, hogy adott biztosítási feltétel más és más fedezeti kört vesz az üvegkár csoportja közé, tehát ha a listában nem szerpel az adott üveg, akkor a biztosító nem fog annak törés vagy repedéskára után téríteni. Ezért is fontos, hogy szerződéskötés előtt tisztázza a fogyasztó, hogy adott termék biztosítási fedezet körével elégedett-e.

A napelemek törés és repedéskáraira sem része az üvegkár fedezeteknek, ebben a témában érdemes blog cikkünket elolvasni.

Mi a kárbejelentés menete üvegkár esetén?

A kárbejelentés menete hasonló a többi káresemény bejelentésének a menetéhez. Mint minden kárbejelentés esetében, itt is fokozottan kell figyelni a káresemény megfelelő dokumentálására, fényképek, videó, és pontos, részletekbe menő leírás formájában. Bizonyos összeghatár alatt a biztosító nem fog helyszíni felmérést végezni. Biztosítónként eltér ennek mértéke.

Mindig a megfelelő szakembertől érdemes árajánlatot kérni a javításra vagy az üvegfelület pótlására. A kárbejelentővel együtt ezt az árajánlatot továbbítani szükséges a biztosítónak. Fontos, hogy a kárbejelentést 2 napon belül meg kell tenni! Ezt a legtöbb biztosítónál online vagy az applikációjukon keresztül is elvégezhető. Ha bizonytalanság merül fel a kárbejelentés menetével kapcsolatban, akkor célszerű felhívni a biztosítót!

Az üvegestől kapott árajánlatban kerüljön részletezésre a munkadíj mértéke, üvegek mérete, üveg beépítésének a helye, típusa, ára, a felmérési és kiszállási díj. Ha az árajánlatot elfogadja a biztosító, akkor megkezdődhet a törött üvegfelület javítása. Elképzelhető, hogy az üvegezést csak a biztosító által kijelölt üveges szakember végezheti, aki szerződésben áll velük, erről is érdemes még árajánlat kérése előtt tájékozódni.

Miután a szakember elvégzi a munkát, az ellenértékét mindig a Biztosított fizeti ki, majd a kapott számlát el kell küldened a biztosítónak a kárbejelentő azonosító számával együtt. Fontos, hogy a biztosított neve szerepeljen a számlán, illetve a kockázatviselés helyszíne. A biztosító általában 15 napon belül utalja vissza a számla értékével megegyező összeget.

Sürgős esetben, például ha télen törik be a nyilászáró üvege, érdemes azonnal hívni a biztosítót. Valószínűleg bele fognak egyezni, hogy árajánlat futtatása nélkül, az üveges által kiállított számla alapján térítenek majd, viszont ebben az esetben a számlán tételesen szerepelnie kell majd az összes költségnek!