Alapvetően bármilyen külföldi országba történő utazásra köthetsz utasbiztosítást, azonban a biztosítók jellemzően utasbiztosítás megléte esetén sem fognak fizetni, azaz mentesülnek a szolgáltatás nyújtása alól, amennyiben a Külgazdasági és Külügyminisztérium kifejezett ajánlása ellenére ún. nem javasolt országba, térségbe utazol. Az utazásra nem javasolt térségekről az alábbi címen tájékozódhatsz: http://konzuliszolgalat.kormany.hu/utazasra-nem-javasolt-tersegek
Igen, javasoljuk, hogy ezesetben is köss utasbiztosítást.
Bővebben: Az Európai Egészségbiztosítási Kártyával (Kártya) az Európai Unió tagállamaiban bekövetkező sürgősségi betegellátást finanszírozza az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP). Kiállítását egészségügyi ellátásra jogosult kérheti, és a kiállítástól számított 36 hónapig érvényes. Fontos tudni, hogy Belgiumban, Franciaországban, Luxemburgban és egyes szolgáltatók esetén Finnországban az egészségügyi ellátás, illetve gyógyszerek költségét a helyszínen ki kell fizetni, és ezek megtérítését utólag lehet kérni az OEP-től. Az egyes tagországokban eltérő a sürgősségi ellátásba tartozó beavatkozások köre, így például a mentővel történő szállítás, vagy a röntgen költsége nem tartozik bele, azaz a Kártyát nem fogadják el. A tagállamok állampolgárai azonos elbánásban részesülnek az egészségügyi ellátást illetően, de ez egyben azt is jelenti, hogy az esetlegesen fizetendő önrészek is mindenkire vonatkoznak. Az adott tagállamban fizetendő önrészekre a Kártya nem nyújt fedezetet. A Kártyát nem tudod használni, amennyiben olyan országba utazol, amely nem tagja az Európai Uniónak, és olyan uniós szolgáltató sem fogadja el, aki nem kötött szerződést az adott állam társadalombiztosítási/egészségbiztosítási szervével. A turisták által preferált üdülőhelyeken az orvosok döntően magánpraxisban működnek, illetve bizonyos országokban a társadalombiztosítás keretein belül igénybe vehető szolgáltatások köre jóval szűkebb a magyarországinál.
Mindenképp javasoljuk utasbiztosítási szerződés kötését, mert azon túl, hogy a fentebb említett problémákra is megoldást nyújt, több olyan szolgáltatást is tartalmaz, ami az Európai Egészségbiztosítási Kártyával nem érhető el. Ilyenek többek között a poggyásszal kapcsolatos szolgáltatások, a felelősségbiztosítás, jogvédelem, beteg (haza)szállítása, hozzátartozó utaztatása, útiokmányok pótlásával kapcsolatos költségek stb. A felsorolás természetesen nem teljes körű, ma már az utasbiztosítások is számos különböző szolgáltatást tartalmaznak. Utasbiztosítással elérhetővé válik a biztosítók éjjel-nappal hívható segélyszolgálata is, ahol magyar nyelven kaphatsz segítséget, ha külföldön problémád adódik.
Igen, a biztosítás kezdő napja lehet a mai nap. Arra mindenképpen ügyelj, hogy még az elutazásod előtt a biztosítás megkötésének teljes folyamatát végig vidd, így a biztosítás díjának kifizetését is.
A biztosítás megkötését követően emailben fogod megkapni a kötvényt, biztosítótól függően pár percen belül.
Külföldre történő utazás esetén az utasbiztosítást kizárólag az utazás megkezdése leőtt köthető meg, tehát amikor a biztosítottak még Magyarország területén tartózkodnak. A már folyamatban lévő külföldi tartózkodásra szóló utasbiztosítás meghosszabbítása azonban a biztosítási feltételek szerint lehetséges lehet.
Az utasbiztosítás kötvényed utazásod alatt is elérheted a CoverMe fiókodban, illetve a biztosítás kötvényesítésekor emailben is elküldjük neked. Javasoljuk, hogy a biztosítási kötvényt (arra az esetre, ha offline lenne rá szükséged) mentsd el okostelefonodra, vagy nyomtasd ki és úgy vidd magaddal.
Ebben az esetben te leszel a szerződő (te kötöd a biztosítást és te fizeted annak díját), tehát a szerződő adatainál a saját adataid add meg! A biztosított lesz az, aki utazik, tehát az ő adatait a biztosított adatainál kell megadnod.
Ebben az esetben az utazás módjánál az autót kell megjelölnöd, viszont az autóra csak akkor érdemes kiterjeszteni a biztosítást, ha az autó műszaki hibája vagy baleseti sérülése esetére szeretnél biztosítási védelmet.
Nem, a külföldön bérelt autóra nem vonatkozik az utasbiztosítások assistance szolgáltatása.
Extrém sport minden olyan szabadidős tevékenység, amely közismerten veszélyes vagy magasabb kockázatot jelent, végzésük előkészületet/speciális felszerelést igényel.
Extrém sportnak minősül többek között a snowboard, hórafting, vadvízikenu, rafting, airboard, wakeboard, parasailing, könnyűbúvárkodás 40 méterig, hullámlovaglás, windsurf, hobbi szintű, szabadidős vitorlázás és motorcsónakázás, vízisí, jetski, hegymászás.
A biztosítható extrém sportok köre biztosítónként változó, és viszonylag kevés termék nyújt ezekre fedezetet, ezért amennyiben utazásod során extrém sportnak minősülő tevékenységet fogsz űzni, mindenképp a sport utazási okot jelöld meg a díjszámítás során.
Nem minden utasbiztosításban biztosított a csatlakozójárat lekésése. Minden utasbiztosításnál megtalálod a szolgáltatások tábláját, illetve a biztosítási feltételek dokumentumát, ezekben szerepel, hogy a biztosító térít-e a csatlakozójárat lekésésére.
Aki külföldre utazik autóval, annak a nemzetközi gépjárműforgalomban igazolnia kell a kötelező gépjármű-biztosítási fedezet meglétét. A gépjármű üzembentartója ezt a nemzetközi Zöldkártya rendszer keretében, a nemzetközi Zöldkártyával tudja igazolni. Ez az igazoló lap nem azonos a környezetvédelmi felülvizsgálatot igazoló, hasonló nevű zöldkártyával.
Ha egy káresemény miatt kényszerülsz meghosszabbítani külföldi tartózkodását az utasbiztosítások (a feltételek szerint) automatikusan meghosszabbodnak. Ha egyéb okból szándékozol hosszabban külföldön tartózkodni, a biztosító assistance központját kell felhívnod.
A kárt haladéktalanul, amint a tudomásodra jut, de legkésőbb az ezt követő 48 órán belül kell bejelenteni.
Ebben az esetben pár perc múlva frissítsd az oldalt. Amennyiben még mindig nem látod a felületen a sikeres fizetésről szóló visszajelzést, akkor jelezd az ügyfélszolgálatunknak vagy írj az ugyfelszolgalat@coverme.hu email címünkre.
Az utasbiztosítás díját bankkártyával tudod kifizetni és a biztosításod csak a fizetést követően lép érvénybe. Így azt javasoljuk, hogy minél hamarabb fizesd be a díjat.
Igen, a legtöbb utasbiztosítás esetében a biztosítás megkötéséhez a biztosított neve és születési dátuma szükséges, az igazolványszámai nem.
Igen, csak magyar állampolgárként tudsz utasbiztosítást kötni.
Nem, jellemzően nem lehet utazás közben módosítani az utasbiztosítást, így pl. plusz szolgáltatást hozzáadni, vagy szolgáltatási csomagot módosítani.
Igen, lehet több utasbiztosítást kötni egyazon útra, az esetleges károk is elszámolhatóak több biztosítónál is, de a keletkezett kár összegét nem haladhatja meg a biztosítók kifizetésének összege (káron gazdagodás tilalma).
A sürgősségi orvosi ellátást a feltételekben meghatározott limitig állja abiztosító, amennyiben a műtét ennek az ellátásnak a része, a fedezet vonatkozik rá. Mindenképpen hívd a biztosító assistance vonalát, és jelentsd be az eseményt, ekkor a biztosító fog adni felvilágosítást, hogy a konkrét esetben mire terjed ki a szolgáltatása.
Ha az utazáskor már nem leszel keresőképtelen állapotban (már nem leszel táppénzen), akkor a biztosítás megkötésekor ezzel nem is kell foglalkoznod. Ha az elutazáskor is keresőképtelen állapotban vagy, akkor annak oka (a betegséged) "már meglévő betegség", így a biztosító ezzel a betegséggel összefüggésben csak a feltételek szerinti korlátozásokkal szolgáltat.
Igen, fedezhetek több utasbiztosítással is egy utazást, az esetleges károk is elszámolhatóak több biztosítónál is, de a keletkezett kár összegét nem haladhatja meg a biztosítók kifizetésének összege (káron gazdagodás tilalma).
Az utasbiztosítási kötvényt vidd magaddal - természetesen elég lehet elektronikus formában, ahogy megkaptad.
A biztosító asszisztencia szolgálatát kell felhívnod! Ők nem csak az anyanyelveden nyújtanak segítséget, de az egészségügyi ellátó intézménnyel is tudnak kommunikálni, így a felmerüli eü. költségek fedezetét is igazolják, a számlát is rögtön a biztosító kapja és fizeti. Ha nem ilyen természetű a kárunk a biztosító asszisztencia szolgáltatása akkor is ad felvilágosítást, hogy a kárral összefüggő kiadásainkról milyen számlát kell kérnünk és megőriznünk, hogy azoknak részét vagy egészét a biztosító a hazaérkezésünk után megtéríthesse.