Uniqa Home Guard lakásbiztosítás - mit kell tudni erről az otthon biztosításról?

VB
Visky Boglárka Frissítve: 2025.04.15.
Uniqa Home Guard lakásbiztosítás - mit kell tudni erről az otthon biztosításról?
Forrás: coverme.hu

Az Uniqa Home Guard lakásbiztosítás széles körű védelmet nyújt a károk ellen, mindezt az Uniqa stabil pénzügyi hátterével. 3 csomag közül lehet választani, már az alap csomag is fedezetet nyújt olyan károkra, mint a tűzkárok, vízkárok, üvegkárok, természeti károk, vagyon elleni károk. Nézzük meg milyen fedezeteket kínál az Uniqa Biztosító Home Guard lakásbiztosítása.

Uniqa HomeGuard lakásbiztosítás - széles körű védelem az Otthon biztonságáért!

Ahogy a bevezetőben is utaltunk rá, a Home Guard termék egy olyan lakásbiztosítás fajta, ahol a fedezetek már alapból szerepelnek a lakásbiztosítási ajánlatban. A 3 különböző csomag, amely közül tudunk választani: Alap, Médium és Prémium. Értelemszerűen a Prémium csomag tartalmazza a legszélesebb körű fedezeti listát a különböző biztosítási eseményekre.

A lakásbiztosítás az öngondoskodás egyik formája, hiszen baj esetén nem kizárólag önerőből szükséges az elszenvedett károkat fizetnünk, hanem biztosításunk terhére tehetjük ezt meg.

Kalkulálj UNIQA lakásbiztosítást a CoverMe-vel, nálunk azt is megnézheted melyik biztosítással jársz a legjobban!

Milyen biztosítási eseményekre nyújt fedezetet?

Tűz: Tűznek minősül a láng, hő és fényjelenség kíséretében megvalósuló égési folyamat, mely a biztosított vagyontárgyakban kárt okoz. Szintén tűznek minősülnek az elektromos berendezések, készülékek, gépek miatt keletkező tűzkárok, ha az égés a vezetéken keresztül, a készüléken kívülre átterjed.
Például lángba borul a karácsonyfa a csillagszóró miatt, vagy meggyullad az olaj a konyhában.
Kizárás példa: ha a háztartási célokat meghaladó mértékben történt tűzveszélyes anyag használata.

Robbanás: Ha nagy hanghatás mellett, valamilyen zárt térben túlnyomás alakul ki, és ez hirtelen felszabadul, akkor robbanásról beszélünk.
Ez lehet például egy felrobbant kukta, kávéfőző, vagy gázrobbanás a konyhában.
Kizárás példa: ha kivitelezési hiba miatt robban fel valami.

Villámcsapás közvetlen hatása: Közvetlenül becsapódó villám romboló és gyújtó hatására a biztosított vagyontárgyakban keletkező károk.
Például belecsap a villám a tetőszerkezetbe, és az kigyullad, vagy az erőhatás miatt szétroncsolódik a kémény.

Villámcsapás közvetett hatása: Az elektromos berendezésekben, felszerelésekben és készülékekben a túlfeszültség által okozott károk, amennyiben a villám becsapódási helye a biztosított vagyontárgy 1000 méteres körzetében volt.
Például a kazán vezérlő egység tönkremegy, vagy meghibásodik a számítógép a túlfeszültség miatt.
Kizárás példa: ha a túlfeszültség nem írható a becsapódó villám számlájára, akkor a biztosító nem téríti meg a kárt.

Vihar: A meteorológiai adatszolgáltatás alapján megállapított, 54 km/h sebességet elérő, vagy meghaladó szél hatása, és a vihar által elsodort tárgyak ütközése miatt keletkező kár. Biztosítási esemény az is, ha a vihar által megrongált tetőn, ajtón, ablakon a viharral egyidejűleg beömlő csapadékvíz a biztosított vagyontárgyakban kárt okoz.
Viharkárnak számít például ha a vihar megbontja a tetőt, vagy a szél szívóereje felemeli a tetőszigetelést. Kizárás példa: nem számít viharkárnak a huzat miatti, vagy a karbantartás hiánya miatt károk.

Jégverés: Ha a jégszemek formájában lehulló csapadék roncsol, vagy törést okoz a biztosított vagyontárgyakban (pl. polikarbonát tető, előtető, redőny). Ide tartozik a jégverés által megbontott tetőn keresztül történő, a jégveréssel egyidejű beázás is.
Kizárás példa: építés alatt álló épület ideiglenes fedésére nem terjed ki a fedezet.

Felhőszakadás: Amennyiben 24 óra alatt 30 milliméter csapadék zúdul le. Biztosítási eseménynek akkor minősül,ha a felhő szakadásból eredő, talajszinten áramló nagy mennyiségű víz rombolással, elöntéssel a biztosított vagyontárgyakban kárt okoz.
Például az utcán hömpölygő víz elönti a pincét, befolyik a garázsba.
Kizárás példa: tető felől, vagy falszerkezeten keresztül érkező csapadék által okozott károk, valamint az épületek külső festésében keletkező károk sem minősülnek biztosítási eseménynek.

Hónyomás: Nagy mennyiségben felgyülemlő hó statikus nyomása által a biztosított épületben, építményben, melléképületben, építés alatt álló ingatlanban
okozott kár.
Például megroppan a tető lécezése a nagy tömegű hó miatt.
Kizárás példa: Építés, felújítás alatt álló épületek ideiglenes fedésében okozott károk.

Földcsuszamlás: Biztosítási eseménynek minősül és megtéríti a Biztosító azok a károkat, amelyeket a helyéről elmozduló felső, természetes talajréteg lejtő irányú
megcsúszása okoz a biztosított vagyontárgyakban.
Például lejtős területre épült családi ház felett lévő megcsúszó földréteg tesz kárt az épületben.
Kizárás példa: a támfalak kivitelezési, tervezési hibája miatt fellépő károk.

Szikla-, és kőomlás: Biztosítási eseménynek minősül és megtéríti a Biztosító azokat a károkat, amelyeket a lehulló, illetőleg a helyükről elmozduló szikladarabok, kőzet-
darabok a biztosított vagyontárgyakban okoznak.
Például egy hegy oldaláról leváló szikladarab okoz kárt az épületben.
Kizárás példa: építmény omlása, vagy tudatos emberi tevékenység következtében fellépő károk.

Ismeretlen építmény, üreg beomlása: Az ismeretlen üreg természetes képződmény, míg az ismeretlen építmény egykori építési tevékenység eredménye. Közös jellemzőjük, hogy a helyi hatósági nyilvántartásban nem szerepelnek, nincsenek feltárva, és a biztosítottnak sem volt tudomása létezésükről. Biztosítási eseménynek minősülnek azok a károk, amelyeket hirtelen talajelmozdulás, omlás okoz a biztosított vagyontárgyakban.
Például beomlik egy régi, ismeretlen ciszterna.
Kizárás példa: Ha az üreg beomlása bányában, bányászati tevékenység közben történik.

Ismeretlen jármű ütközése, légi jármű rakományának ütközése: Biztosítási eseménynek minősül az ismeretlen jármű, illetve annak rakománya a biztosított vagyontárggyal való közvetlen ütközése, valamint azok a károk, amelyeket személyzet által irányított légi jármű részeinek, illetve rakományának ütközése vagy lezuhanása okoz a biztosított vagyontárgyakban.
Például egy ismeretlen jármű kárt okoz egy ház kerítésében.
Kizárás példa: Ha a biztosított tudomásával és beleegyezésével közelíti meg a biztosított épületet a kárt okozó jármű.

Idegen tárgy rádőlése: Idegen tárgynak azok a tárgyak minősülnek, amelyek a káresemény időpontjában nem voltak a biztosított tulajdonában, nem bérelte, illetve nem az ő érdekében használták fel és nem a kockázatviselés helyén kerültek elhelyezésre. Biztosítási eseménynek minősül, ha az idegen tárgy a kockázatviselés helyén a biztosított vagyontárgyra rádől, és ezzel kárt okoz.
Például az utcai villanyoszlop rádől a kerítésre, vagy egy közterületen lévő fa rádől a biztosított épületre.
Kizárás példa: A telken lévő idegen tulajdonú tárgyak a biztosított vagyontárgyra történő rádőlésével okozott károk.

Árvíz: Az árvíz akkor minősül biztosítási eseménynek, ha az állandó vagy időszakos jellegű természetes vagy mesterséges felszíni folyóvizek, állóvizek, továbbá azokba
nyílt torkolattal csatlakozó csatornák, tavak vízszintje az időjárási körülmények miatt oly mértékben megemelkedik, hogy a kiáradó víz árvíz szempontjából védettnek minősített területen a kockázatviselés helyén lévő biztosított vagyontárgyakban kárt okoz.
Például: Nagy mennyiségű csapadék következtében a patak vízszintje hirtelen olyan mértékben megemelkedik, hogy medréből kilépve, elöntést okoz.
Kizárás példa: Ártérben, hullámtérben lévő vagyontárgyakban keletkezett károk, illetve talajvíz, belvíz által okozott károk.

Földrengés: A Biztosító azokat a károkat, amelyeket a kockázatviselés helyén az EMS (Európai Makroszeizmikus Skála) V. fokozatát elérő vagy azt meghaladó földrengés okoz. Példa: A földrengés következtében megrepednek a falak.

Vezetékes vízkár: Vezetékes vízkár biztosítási eseménynek minősülnek azon károk, amelyek a biztosított ingatlanba beépített ivóvíz, szennyvíz, belső csapadékvíz elvezető, melegvíz-szolgáltató, hűtő és központi fűtés rendszerekből valamint az ezekhez csatlakozó tartozékokból, szerelvényekből és készülékekből rendellenesen kilépő víz vagy gőz, valamint a nyitva hagyott víz csapból kiáramló víz a biztosított vagyontárgyakban kárt okoz. Megtérítik ezen felül az akvárium törése miatt keletkező vízkárokat is.
Többlakásos épületben, társasházban megtérülnek továbbá: a biztosított ingatlan felett, csőtörés következtében keletkező, a biztosított épületrészekben, ingóságokban okozott károk, valamint biztosított ingatlanon kívülről érkező kifolyó víz által okozott károk (kívülről érkező víz).
Például: A falban lévő nyomóvezeték elreped és emiatt a csempe alól folyik ki a víz. Kizárás példa: Zuhanytálca vagy kád szigetelésének hibája miatti áztatási károk.

Elfolyt víz értéke: A Biztosító évente (a szerződés biztosítási évfordulója szerint) egy alkalommal megtéríti vezetékes vízkárhoz kapcsolódó, csőtörés következtében
elfolyt víz értékét.
Példa: A biztosított telken lévő kerti csap törése miatt huzamosabb időn keresztül a talajba szivárog a víz. Az elfolyt vízzel kapcsolatosan csatornahasználati díjakat, víz alapdíjat nem térít az Uniqa biztosító.

Mellékköltségek térítése: Megtéríti a Biztosító a biztosítási eseménnyel kapcsolatos, indokolt és célszerű költségeket, ha e költségek a Biztosítottat terhelik. Például: Oltás és mentés költségeit, az épület totálkára esetén új épület hatóságilag előírt tervezésének költségét, kárenyhítés indokolt, és igazolt költségeit.
Például: A vihar megrongálja a tetőt és ideiglenesen fólia terítést kell alkalmazni, melynek költségét megtéríti a biztosító.
Kizárás példa: A Biztosító nem téríti meg az elmaradt haszonból (pl. lakbér kiesése) eredő kárigényeket. Alulbiztosítottság esetén a mellékköltségek is olyan mértékben térülnek, ahogy a biztosítási összeg a vagyontárgy értékéhez aránylik.

Magával vitt ingóság: Magyarország területén belül kiterjed a biztosított személyes tulajdonában lévő általános háztartási ingóságok közé tartozó vagyontárgyaiban keletkezett károkra. A kockázatviselés kiterjed továbbá a biztosított magán viselt ruházatára és ékszereire is rablás biztosítási eseményre.
Például: A biztosított nyakában lévő aranyláncot erőszakkal letépik és elviszik és az esetet a hatóság rablásnak minősíti.
Kizárás példa: A zsebtolvajlással vagy „trükkös” lopással (pl. észrevétlenül kilopják a hátizsákból, táskából az értéket; kivágják a táskát stb.) okozott kárra nem vonatkozik a fedezet.

Tűz nélküli füst és hő okozta károk: Biztosítási eseménynek minősül az a kár, amely a biztosított vagyontárgyakban keletkezik azáltal, hogy a Biztosított tulajdonában lévő tüzelő, fűtő, főző vagy szárító berendezésekből előre nem látható módon, hirtelen erővel kiáramló füst és hő okoz. Biztosítási eseménynek minősül a kockázatviselés helyén kívül keletkezett tűzkárból eredő károsodás is (pl. kormozódás, olvadás, vagy oltóvíz által okozott ázási kár), amennyiben az más biztosítás alapján nem térül.
Például: A gázsütőben felejtett étel elégetése a konyhában korom szennyezést okoz. Kizárás példa: Azokat a károkat nem téríti a biztosító, melyek magában a hőt, füstöt kibocsátó vagyontárgyban keletkeztek.

Betöréses lopás: Biztosítási eseménynek minősül, ha a tettes a biztosított vagyontárgyat úgy tulajdonítja el, hogy a biztosított és lezárt helyiségekbe erőszakos módon (nyílászárók be- vagy feltörésével, fal, tető, vagy födém kibontásával) betört, behatol, vagy 3 méternél magasabban lévő nyitott ablakon bemászott.
Például: Az erkélyajtó befeszítését követően az elkövető magával viszi a lakásból az ingóságokat.
Kizárás példa: A helyiség elveszett vagy bárki által hozzáférhető helyen megtalált saját kulcsával elkövetett lopás.

Rablás: Rablás biztosítási eseménynek minősül, ha az elkövető a biztosított vagyontárgyak megszerzése vagy megtartása érdekében a kockázatviselés helyén a Biztosított ellen erőszakot, élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetést alkalmaz, illetve a Biztosítottat öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba hozza.
Például: A kertészkedő háziasszonyt ismeretlen leüti és így behatolva a házba eltulajdonítja a biztosított vagyontárgyakat.
Kizárás példa: A biztosított által beengedett személy erőszak, vagy fenyegetés nélkül szerzi meg a vagyontárgyakat.

Rongálás: Biztosítási eseménynek minősülnek azok a rongálási károk, amelyeket a tettes(ek) a kockázatviselés helyén betöréses lopás biztosítási esemény vagy annak kísérlete alkalmával okoz(nak) a biztosított vagyontárgyakban. Rongálási kárként megtérítjük a lezárt helyiség megközelítése során a biztosított vagyontárgyakban okozott károkat is.
Például: Betörés során a betörő szétveri az erkélyajtót vagy befeszíti a műanyag nyílászárókat.
Kizárás példa: A károsodottnál magasabb értékű nyílászáró beépítésének többlet költségét nem téríti a biztosító.

Üvegtörés: Biztosítási eseménynek minősül a biztosított üvegekben keletkezett törés- vagy repedéskár. A Biztosító kockázatviselése kiterjed az épületbe szerkezetileg beépített ajtók és ablakok valamint az erkély-, loggia-, és teraszkorlátok 10 mm-nél nem vastagabb összvastagságú síküvegeire, kétrétegű hőszigetelő, drót- illetve katedrálüvegeire, valamint a károsodott üveg típusával megegyező minőségű és méretű üveg pótlási költségére.
Példa: Porszívózás közben a porszívó csöve nekidőlt az ablaknak és az kitört.
Kizárás példa: Az épület építése, átépítése miatt vagy idején keletkezett kárt, beleértve a biztosított üveg beépítése, áthelyezése, változtatása során keletkező károkat nem téríti a biztosító.

Beázás: Megtéríti a Biztosító a biztosított épületnek megfelelően karbantartott tetőfedésén, a panel és egyéb szerkezeti hézagok mentén, szigetelésén, zárt nyílászáróján keresztül beáramló csapadékvíz által a biztosított vagyontárgyakban keletkező károkat.
Példa: A heves esőzés és szél következtében a csukott ablak szigetelésén keresztül beszivárog az esővíz a szobába, ettől felázik az ablak alatt a tapéta.
Kizárás példa: Az építés vagy felújítás alatt álló épületek ideiglenes fedésének elégtelensége miatt keletkezett károkat nem fedezi a biztosítás.

Beázás nyitva hagyott nyílászárón keresztül: A biztosított épületben és vagyontárgyakban a nyitva hagyott nyílászárón keresztül beáramló, csapadék által okozott károk minősülnek biztosítási eseménynek.
Példa: A reggel szellőzésre nyitva hagyott ablakon napközben keletkező eső beázást okoz. Kizárás példa: Építés vagy felújítás alatt álló épületek ideiglenes fedésének elégtelensége miatt keletkezett, illetve talajvíz, belvíz okozta károkat nem fedez a biztosító.

Ellopott, elveszett kulcs pótlása, zárcsere: A biztosított lakóépület/lakás kulcsainak elvesztése, vagy azok lopása illetve a zár meghibásodása vagy beletört kulcs miatt szükséges zár/zárbetét cseréje, az új zárakhoz vagy zárbetétekhez tartozó kulcsok másolása miatt felmerülő költségeket fedezi a biztosító.
Példa: A biztosított táskáját ellopják, amiben benne voltak a lakáskulcsok.
Kizárás példa: A lakáson, épületen belüli helyiségeket egymással összekötő ajtók zárainak, zárbetétjeinek cseréjére nem vonatkozik a biztosítás.

Különleges üveg: Különleges üvegnek minősülő üvegfelületek törés és repedés kárai. Növényházak, télikertek, hőszigetelő üvegek, üvegkerámia főzőlapok, szauna-ajtók, bútorüvegezés, üvegtégla stb.
Példa: zuhanyzás közben valaki megcsúszik, és kitörik az üvegajtó.
Kizárás példa: Ha a zuhanykabinon nem sérül meg az összes üveg, a biztosítás nem fedezi a teljes zuhanyfülke cseréjét.

Vandalizmus és graffiti: Öncélú, szándékos, nem a Biztosított által okozott kár, amelynek során a biztosított épületekben, építményekben, illetve ezek tartozékaiban keletkező károsodások alkalmatlanná teszik azokat eredeti funkciójuk ellátására. Megtérülnek az utcafronti homlokzatok, garázskapuk, kerítéselemek graffiti kárai is.Megtérülnek az épületek és építmények külső felületén vagy a talajhoz rögzített, használati jellegénél fogva szabadban lévő épület-felszerelési tárgyakban keletkező károk is.
Például: kapucsengő, kaputelefon, ereszcsatorna, rögzített lámpatestek).
Kizárás példa: Rongálásból és lopásból eredő károk.

Fagyasztott élelmiszer megromlása: Áramkimaradás esetén megtérülnek a biztosított épületben/lakásban a fagyasztószekrényben, hűtőládában tárolt élelmiszerek megromlásából eredő károk. Megtérül az is, ha a kárt a fagyasztókészülék garancia/jótállási időn belüli meghibásodása okozta. Áramkimaradásnak tekinti a biztosító, a legalább 12 órás, folyamatos, az áramszolgáltató által előre nem bejelentett elektromos áramszolgáltatás kimaradását.
Példa: Az áramszolgáltatónál fellépő váratlan, nagymértékű műszaki hiba miatt 24 órán keresztül szünetel az áramszolgáltatás és leolvad a fagyasztó. A benne tárolt fagyasztott hús megromlik. Kizárás példa: Az ingatlan elektromos hálózatának a hibájából eredő károk.

Bankkártya, személyi okmány pótlása: Megtéríti a biztosító elvesztés, ellopás vagy bármely biztosítási esemény szerint bekövetkező megsemmisülés miatt keletkező károkat. Biztosított lehet a biztosított saját bank-, vagy hitelkártyájának letiltási és pótlási, valamint személyi okmányainak pótlási költségei.
Példa: útlevél, TAJ-kártya, személyi, lakcímkártya, bankkártya, hitelkártya.
Kizárás példa: A személyi dokumentum jogtalan használatából eredő károkat nem téríti a biztosító.

Besurranás, iskolai lopás, kórházi lopás: Megtéríti a Biztosító a biztosított ingóság kategóriába tartozó vagyontárgyak jogtalan eltulajdonításából eredő károkat. A fedezet kiterjed a Biztosítottak minimum 2 napos, folyamatos kórházi tartózkodási idejére magukkal vitt, általános háztartási ingóság vagyon kategóriába tartozó vagyontárgyainak, Biztosítottak által az iskolába magukkal vitt általános háztartási ingóság kategóriába tartozó ruházatának
és iskolai felszerelési tárgyainak lopás káraira.
Példa: A biztosított jóhiszeműen beenged egy pohár vizet kérő személyt, aki közben a mozdítható vagyontárgyakat ellopja.
Kizárás példa: Nyaralóra, nem állandóan lakott és építés, átépítés alatt álló épületre nem vonatkozik a fedezet.

Építés, átépítés alatt álló épületek biztosítása: A biztosítási fedezet kiterjed a káridőpontban építés vagy átépítés alatt álló, és legalább szerkezetkész állapotot elérő lakóépületre, melléképületre vagy épületrészre is, és az ott lezárt helyiségben tárolt, még be nem épített építőanyagokra, épület berendezésekre és felszerelésekre, mint ingóságokra. Önrész mértéke: Épületekben, melléképületekben 100.000 Ft feletti kár esetén a kárérték 20%-át vonja le a Biztosító, ha az építés, átépítés folyamata a kár bekövetkezésében közrehatott.
Példa: Betörés során a kockázatviselési helyről ellopják a be nem épített kazánt és a beépített mosdót.
Kizárás példa: az építés, átépítés megvalósításához szükséges, de idegen tulajdonban lévő (pl. kivitelező, fővállalkozó, alvállalkozó, stb.) tulajdonában lévő gépek, berendezések és eszközök.

Többletérték fedezet: Többlakásos épületekben lehetőség van kizárólag az ingóságokat biztosítani, ilyenkor az épületrészeket érintő károkat többlakásos épületbiztosítás (más néven társasház biztosítás) fedezi. Megtéríti a biztosító, ha olyan épület vagyontárgyban keletkezik biztosítási esemény, amire a társasház biztosítása nem terjed ki.
Biztosított vagyontárgy lehet például a beépített szekrény.
Kizárás példa: Ha a szerződésben biztosított az épület vagyoncsoport is, ezen fedezet alapján nem lehetséges a kártérítés.

Kerti növényzet biztosítása: A biztosított épület ingatlanának területén található, telepített virágos és dísznövényekben, konyhakerti növényekben keletkező: tűz, robbanás,villámcsapás, vihar, jégverés, felhőszakadás, földcsuszamlás, szikla és kőomlás, ismeretlen jármű ütközése, légi jármű és rakományainak ütközése, idegen tárgy rádőlése, árvíz, földrengés következtében, vagy a vezetékes vízkárnak minősülő udvari csőtörés feltáró munkálatai következtében a növényzet teljes pusztulásából eredő károk.
Példa: Tűz martaléka lesz a biztosított ingatlanon álló tuja, vagy a konyhakerti növényeket elveri a jég.
Kizárás példa: A termés értékét nem fedezi a biztosítás, ha a káreset nem járt a növény pusztulásával (kivéve a vandalizmussal megsemmisült termés értékét).

Kerti veszélytelenítés: Vihar pusztítása, ónos eső, idegen tárgy rádőlése után az ingatlan rendeltetésszerű használatát akadályozó szétszórt, részben letört vagy veszélyt jelentő növényi részek eltávolításával, eltakarításával felmerült költségeket fedezi a biztosítás. Példa: A vihar által a telek bejáratára döntött fa eltávolításának költségét fedezi a biztosítás. Kizárás példa: Az őszi lombhullás következtében a kertben lévő falevelek eltakarítási költségeire nem vonatkozik a fedezet.

Szabadban tárolt vagyontárgyak biztosítása: A kockázatviselés helyén az általános háztartási ingóságok közé sorolt, szabadban is elhelyezhető vagyontárgyakban keletkező kár számít biztosítási eseménynek.
Példa: Biztosított vagyontárgyak lehetnek azok, amelyek használati útmutatója lehetővé teszi a káresemény időpontjában a szabadban való tárolást, úgy mint a kerti bútor, a hintaágy, a napernyő, a grillsütő, kerti gyerekjáték, mobil medence és a kutyaház.
Kizárás példa: Kültéren maradt informatikai, kommunikációs, híradástechnikai és szórakoztató elektronikai eszközökben bekövetkező károk. A vandalizmus és lopás károk esetében a biztosító térítésének együttes feltétele: a biztosított ingatlan minimum 150 cm magas, zárható kerítéssel rendelkezzen.

Garázsban tárolt motoros járművek kárai: A kockázatviselési helyen lévő zárható garázsban tárolt, motoros meghajtású járművekben keletkező: tűz, robbanás, villámcsapás, szikla-, kőomlás, földcsuszamlás, légi jármű és rakományainak ütközése, idegen tárgy rádőlése, árvíz, földrengés, vezetékes víz biztosítási esemény által okozott kár számít biztosítási eseménynek.
Példa: A biztosított épületben keletkező tűz átterjed a garázsra és a benne lévő motorkerékpárra, amiben kárt okoz.
Kizárás példa: A biztosítottak más biztosítási szerződés alapján megtérülő káraira nem vonatkozik a fedezet, függetlenül attól, hogy melyik biztosítónál áll fenn a szerződés (pl. casco, bármely felelősségbiztosítás).

Épülettartozékok lopása: A biztosított épület külső felületén elhelyezett épületdíszek, épülettartozékok, épület-felszerelési tárgyak és a kerti berendezések rongálásával, leszerelésével és eltulajdonításával okozott károkat téríti a biztosító. Az épület kerítésen belüli homlokzatán elhelyezett előtető, csatorna, világító, antenna, klíma, kamera és riasztó egységek kárai esetében a biztosító térítésének feltétele, hogy az ingatlan legalább 1,5 m magas, zárható kerítéssel rendelkezzen.
Példa: Riasztó- és megfigyelőrendszerekben, kaputelefonokban kamerákban kár keletkezik. Kizárás példa: Építés, átépítés alatt álló épület esetében nem vonatkozik rá a fedezet.

Napkollektor, napelem, hőszivattyú rendszerek biztosítása: A biztosított lakóépülethez/lakáshoz tartozó, az épületen vagy annak telkén elhelyezett, műszaki, hatósági és jogszabályi előírásoknak, szabványoknak megfelelően telepített és karbantartott napkollektor, napelem, hőszivattyú rendszerekben keletkezett, biztosított események szerinti
károk.
Példa: Az épület tetejéről ismeretlenek leszerelik és elviszik a napelem egységeket.
Kizárás példa: Nem vonatkozik a fedezet a műszaki, hatósági előírásoknak vagy a telepítési útmutatónak megfelelően telepített rendszerek káraira, amennyiben ez a kár létrejöttében közrehatott.

Plusz 24 Vészhelyzeti asszisztencia: Vészhelyzetnek tekinthető: minden olyan előre nem látható, hirtelen, váratlanul bekövetkező fizikai hatás, amely elhárítása nélkül az az adott épület, lakás a továbbiakban nem használható rendeltetésszerűen, illetve a biztosított megszokott életvitelét lehetetlenné teszi. A Plusz 24 vészhelyzeti asszisztencia szolgáltatása hat iparos tevékenységi körre terjed ki. Ez lehetővé teszi a vészhelyzet elhárítását, és a szakipari munkák elvégzését az év minden napján, 0–24 óráig a biztosított számára elérhető módon. Szakiparos tevékenységek: zárszerelés, víz-, gáz-, fűtésszerelés, duguláselhárítás, villanyszerelés, tetőfedés, üvegezés. Nem minősül biztosítási eseménynek, ha a dugulás olyan berendezési tárgyban keletkezik, melynek funkciója másik berendezési tárggyal kiváltható.

Kalkulálj UNIQA lakásbiztosítást a CoverMe-vel, nálunk azt is megnézheted melyik biztosítással jársz a legjobban!

A különböző csomagokban található fedezetek és biztosítási limitek

Alap csomag fedezetei és a biztosítási limitek

Természeti károk (vihar, jégeső, villámcsapás stb.): választott biztosítási összegig

Betöréses lopás, rablás, rongálás:

Betöréses lopás: védelmi szint szerinti limit
Rablás: választott biztosítási összegig
Rongálás: 25.000 Ft-ig

Vízkárok:

Vezetékes vízkárok (pl.:csőtörés, stb.): választott biztosítási összegig
Beázás: 100.000 Ft-ig
Beázás nyitva hagyott nyílászárón keresztül: 50.000 Ft-ig
Elfolyt víz: 50.000 Ft-ig

Üvegtörés és speciális üvegek:

Üvegtörés: 50 000 Ft-ig
Különleges üveg: 150.000 Ft-ig
Napkollektor, napelem, hőszivattyú rendszerek: Kártérítési limit max. 1 000 000 Ft-ig

Balesetbiztosítás (halál, maradandó ek., csonttörés): alap csomag tartalmazza

Kisállattartói felelősség (kutya is) biztosítási limit: 1 000 000 forint (évente egy alkalommal)
Felelősségbiztosítás területi hatálya: Magyarország, kártérítési limit: 10 000 000 forint.

Médium csomag fedezetei és a biztosítási limitek

Természeti károk (vihar, jégeső, villámcsapás stb.): választott biztosítási összegig

Betöréses lopás, rablás, rongálás:
Betöréses lopás: védelmi szint szerinti limit
Rablás: választott biztosítási összegig
Rongálás: választott biztosítási összegig

Vízkárok:
Vezetékes vízkárok (pl.:csőtörés, stb.): választott biztosítási összegig
Beázás: 250.000 Ft-ig
Beázás nyitva hagyott nyílászárón keresztül: 100.000 Ft-ig
Elfolyt víz: 75.000 Ft-ig

Üvegtörés és speciális üvegek:
Üvegtörés: kártérítés mértékéig
Különleges üveg: 400.000 Ft-ig

Napkollektor, napelem, hőszivattyú rendszerek: választott biztosítási összegig

Balesetbiztosítás (halál, maradandó ek., csonttörés): médium csomag tartalmazza

Plusz24 vészhelyzeti asszisztencia: a szerződés aktuális éves díja/kár

Kisállattartói felelősség (kutya is) biztosítási limit: 20 000 000 forint (évente egy alkalommal)
Felelősségbiztosítás területi hatálya: Európa, kártérítési limit: 2 000 000 forint.

Prémium csomag fedezetei és a biztosítási limitek

Természeti károk (vihar, jégeső, villámcsapás stb.): választott biztosítási összegig

Betöréses lopás, rablás, rongálás:
Betöréses lopás: védelmi szint szerinti limit
Rablás: választott biztosítási összegig
Rongálás: választott biztosítási összegig

Vízkárok:

Vezetékes vízkárok (pl.:csőtörés, stb.): választott biztosítási összegig
Beázás: választott biztosítási összegig
Beázás nyitva hagyott nyílászárón keresztül: 150.000 Ft-ig
Elfolyt víz: 100.000 Ft-ig

Üvegtörés és speciális üvegek:

Üvegtörés: kártérítés mértékéig
Különleges üveg: 700.000 Ft-ig
Napkollektor, napelem, hőszivattyú rendszerek: választott biztosítási összegig

Balesetbiztosítás: maximális szolgáltatási összegek

Plusz24 vészhelyzeti asszisztencia: a szerződés aktuális éves díja/kár

Kisállattartói felelősség (kutya is) biztosítási limit: 3 000 000 forint (évente egy alkalommal).
Felelősségbiztosítás területi hatálya: Világ, kártérítési limit: 30 000 000 forint.

Uniqa - a kárbejelentés menete

Az Uniqua HomeGuard lakásbiztosítás esetében a kárbejelentés menete rendkívül egyszerű: Egy online űrlap kitöltésével ( kötvényszámot kell megadni az azonosításhoz) néhány perc alatt kitölthető a kárbejelentő nyomtatvány, 3 napos szolgáltatási garanciát vállalnak.

Az Uniqa HomeGuard lakásbiztosítás előnyei

Az Uniqa lakásbiztosítás terméke széles körű védelmet nyújtó, testreszabható biztosítás. Az ügyintézés egyszerű, minden online történik. Akár 45 % díjkedvezmény is elérhető, ha vállaljuk a kizárólagosan elektronikus kommunikációt, az éves díjfizetési módot, de kaphatunk tartamkedvezményt is, ha 3 évre kötjük a szerződést.

Ha a HomeGuard lakásbiztosítás fedezet típusai és a kártérítési limitek bővebben is érdekelnek, akkor kattints az Uniqa oldalára, vagy kérd meg az AI asszisztensünket, hogy válaszolja meg a felmerülő kérdéseket.

Hasznos volt a cikkünk?

Ha érdekesnek vagy hasznosnak találtad a cikkünket akkor iratkozz fel a hírlevelünkre.

Kapcsolódó cikkek